Čím zalepit plachtu


Pokud se chystáte cestovat za větrem, je dobré si s sebou vzít nějakou kvalitní náplast na plachtu. Není nic lepšího, než když člověk odřídí 8 hodin (z toho poslední hodinu v mikrospánku), druhý den vlítne natěšený na vodu, po 15 minutách skočí do plachty a jde tu mokrou plachtu zalepit balicí páskou z Obi. Duct tape a jiné podobné pásky jsou v tu chvíli k ničemu nebo na plachtě vydrží jen chvíli.


Z mojí zkušenosti je nejlepší použít široký samolepící Dacron. Trochu mi dalo práci najít něco použitelného za dobrou cenu. Nejčastěji se prodávají dacronové pásky, ale na co přes sebe plácat 5ti centimetrové proužky, když to jde přelepit jednou vrstvou. Výhoda je, že Dacron vydrží i na celkem dost namáhaných místech. Samozřejmě je podmínkou lepené místo nejdříve očistit, vysušit, popř. odmastit (v případě, že jste plachtu mazali opalovacím krémem).

Jinak se moc nedoporučuje výměna okna, pokud plachta praskne díky stáří. To je znamení, že se z ní stala igelitka a měla by jít do koše. Je lepší si pak přidat tu tisícovku na novou.

V eshopu je samolepící dacron k dispozici v různých šířkách od 10cm, v délce 1 metr.

Napsat komentář