Surftrip Kapverdy 2016


Na podzim roku 2015 jsme, jako každý rok, začali vymýšlet, kam vyrazíme za větrem o jarních prázdninách. Hlasování jako vždy vyhrály Kapverdy, konkrétně Boa Vista. Ve hře byl ještě Barbados či Tenerife, ale znalost a tradice zvítězila.


Ubytování jsme měli zařízené v apartmánech v hotelu Estoril, který je kousek od pláže s půjčovnou. Když už se dostávám k vybavení, tak jsme měli věci půjčené, jelikož „úmrtnost“ vybavení na Kapverdách je vysoká a doprava drahá. A člověk se díky pojištění nemusí tolik bát, že něco zničí. Navíc v ceně půjčovného je SUP a několik mini malibu na vlny. Lidi v půjčovně jsou parádní, na hodnější a přátelštější jsme ještě snad nenarazili.

dsc_2345

Co se větru týče, tak ze 14 dní pobytu nebyl den, kdy jsme nebyli na vodě. Ze začátku byl vítr slabší a hodně poryvů, ale po objevení stálejšího větru na Turtle Beach to byla paráda. Když byl vítr slabý na normální poježdění, vzali jsme si SUP s plachtou a pěkně do vln na riding. Na vodu se dostaly i 4.6 a bylo to moc velké, ale nejvíce jsme brali kolem 5.8.

_20161001_203316


Naše squad a já za foťákem…


Pláž hned u půjčovny se jmenuje Tortuga Beach. Je krytá blízkým ostrovem a voda tu je převážně rovnější, bez vyššího shorebreaku. Vstup do vody je písčitý a taktéž i dno, jen občas sem tam nějaký ten kámen je. Podél této pláže se dá dojet až na hranici přístavu, kde krytí ostrovem končí a vytváří se tady masivní vlna, která se později láme. I když je skoro bezvětří, bílá čepice je tu vidět pořád, takže na SUP dokonalé. Naopak směrem na jih od půjčovny, za nedalekým mysem, začíná Turtle Beach. Je zde mnohem větší shorebreak, ostřejší vlny a stálejší vítr, který není rozbitý ostrovem, protože pláž je už mimo ostrov. Tahle je písčitá taky, ale blíže k mysu je na dně útes. Ne nadarmo získala pláž svoje jméno, za den tady strávený na vodě jsem vždy viděl kolem šesti, někdy i více želv. Naprosto nepopsatelný zážitek! Bohužel se hodně bojí a blíže k ní se dostat je nemožné.

_20160220_175313


Výhled na Turtle Beach, když je „v klidu“


Celkově bych Kapverdy jen doporučil. Člověk tu zažije, oproti resortům například v Egyptě, obrovskou volnost a svobodu. Takřka každý den se dají sehnat čerstvé ryby a když je štěstí, tak i tuňák, který stojí kolem 8€ za kilo. Přímo v Sal Rel je i zeleninový a ovocný trh a spousta restaurací a barů. Nečekejte sice čerstvé klobásy, šunky a sýry, ale zelenina a ryby se zde dají sehnat výborné a tak levné humry, jako zde, jinde nenajdete! Jediné, s čím je na ostrově problém, je dobrá káva. Vyzkoušeli jsme všechny kavárny a bary, ale paradoxně nám nejvíce chutnalo na benzínce. Pokud někdy vyrazíte na Kapverdy, musíte ochutnat catchupu, národní pokrm. Snídaně s kávou a tímto jídlem pro sedm lidí nás obvykle vyšla na 9 nebo 10€. Snad vydrží Boa Vista nezkažená turismem co nejdéle…Článek napsal Kuba Kozák. Na jeho profil se můžeš podívat ve Wipeout rodině: http://bit.ly/2dDeH8P

Napsat komentář