Jak se mít krásně – Tom a Jana Parýzkovi na Tenerife

Que pasa amígos :)Teprve tři měsíce na ostrově a začínám se cítit jako místňák..ne, že bych už uměl tak dobře španělsky nebo bych se snad opálil do hněda, ale to člověk tak nějak cítí..a já se tu cítím fakt dobře.

Tričko Wipeout, Fuck The Pain
Hang loose

Dokonce už dva měsíce pracuju, kdo mě zná nebude věřit…myslím, nebude věřit, kde pracuju. V restauraci/baru na okraji vesnice Los Abrigos, jen pár metrů od vody. Upřímně nedokážu popsat, čím jsem si získal důvěru šéfa, ale poslal mě první den do kuchyně, kde jsem viděl dost věcí poprvé v životě :). Prošel jsem třídenním rychlokurzem a stal se tak jediným kuchařem na večerní směně.

Jana – kitesurf

Výhoda je, že se večer maká od půl sedmé a to znamená hodně času na windsurfing, kitesurfing a další povinnosti, kvůli kterým tady jsme. Kromě jiných bonusů, které z mé práce čerpám (například neomezená konzumace čehokoliv),dostávám lekce Španělštiny, protože amigo, co se mnou pracuje, neumí slovo anglicky.

Ale kvůli práci tady nejsme, takže teď k podstatnému :). Spoty objevujeme, projíždíme, zkoušíme a když se u nás řekne výlet, vždycky jsou na střeše auta naložená prkna. Jsem moc rád, že moje žena se mnou sdílí názor na to, jak má turistika vypadat.

Na Tenerife mě baví, že máš možnost se rozhodnout, kde budeš jezdit. Nabízí se tu vlny, flat i čop a to všechno v dosahu pár kilometrů. Protože fouká na jihu + jihovýchodě, dá se zvládnout i víc spotů během dne.

Windsurfing je droga

Žití u moře (v našem případě u oceánu) otevírá možnosti. Najednou se naše největší koníčky mění na jednu z věcí, který chceme dělat. Já odjakživa žiju pro freestyle, ale tady jsem vyzkoušel i „slalomáka“, možná stárnu, ale je to pecka! Do teď jsem si myslel, že jezdit tam a zpět mě nemůže bavit. Změnil jsem názor po tom, co jsem se párkrát sklouznul v maximální rychlosti, kterou jsem z toho dokázal vyždímat a musím říct – má to koule!!

Tom na freestyle spotu Tejita

I vlny mě teď baví a čím dál častěji vyhrává vlnový spot před hladkou vodou. Freestyle tam ale taky občas zařadím.

Začátky surfingu

Když nefouká, zkoušíme klasický surfing na vlnách (surfingem rozuměj – začátky surfování, radost z prvních metrů ve stoje, úmorné pádlování za vlny a komplet propláchnutí slanou vodou :).

Dny bez větru – na paddleboardu

Pokud nefouká, ale ani vlny nejsou, potom jezdíme na paddleboardu nebo na kajaku. Snickers surfařskej pesu se nejradši vozí v kajaku..jen nechce zmetek pádlovat 🙂

Co se týče počasí, je čím dál tepleji, ale teploty se většinou nevyšplhají nad 30 stupňů. Voda už má taky příjemnou teplotu – na krátký neopren když fouká, když nefouká, dá se jít do vody i bez gumy. Na jihu fouká téměř pořád, takže večer sneseme i mikinu. Už se nemůžeme dočkat, až nám dorazí mikiny z nové kolekce WIPEOUT!!! 🙂

Od června spolupracujeme s WS-KS-Surf školou a půjčovnou v El Medanu, pokud by měl někdo zájem o lekce, půjčení vybavení nebo storage pro svý cajky, zkuste u nás poptat možnosti, třeba to pro vás bude zajímavé ;).

Jestli vám letos nevyjde se dostat z ČR, zkuste trochu adrenalinu v Praze na Vltavě s klukama ze sup-trip.cz . Osobně doporučuji výlet Prahou se zastávkou na pivo na Náplavce :).

Mějte se dobře, noste Wipeout, ať fouká a svítí kdekoliv jste!
T+J+S